Siirry suoraan sisältöön

Jäsenehdotukset SSY:n valtuuskuntaan ja hallitukseen

Vaalivaliokuntaan vuonna 2016 kuuluvat varsinaisen kokouksen päätöksellä edustajat Etelä-Suomen, Pirkanmaan, Pohjanmaan ja Pohjois-Suomen Syöpäyhdistyksistä sekä Suomen Syöpäpotilaista ja Sylvasta. Vaalivaliokunta kokoontui keskiviikkona 18.5.2016 Puheenjohtajaksi tälle vuodelle valittiin Helena Mussalo-Rauhamaa Etelä-Suomen Syöpäyhdistyksestä ja varapuheenjohtajaksi Mika Peltovaara Suomen Syöpäpotilaista.

Tänä vuonna vaalivaliokunta valmistelee valtuuskunnan puheenjohtajan ja jäsenten valintaa yhdistyksen 13.12.2016 pidettävään varsinaiseen kokoukseen sekä yhdistyksen hallituksen jäsenten valintaa samana päivänä pidettävään valtuuskunnan syyskokoukseen. Vaalivaliokunta pyysi sihteeriä lähettämään jäsenyhdistyksille viestin, jolla pyydetään ehdotuksia erovuoroisten Suomen Syöpäyhdistyksen luottamushenkilöiden tehtäviin.

Liitteessä on luettelo nykyisistä valtuuskunnan ja hallituksen jäsenistä sekä merkintä erovuorossa olevista. Punaisella merkittyjen henkilöiden tilalle tulee valita uusi jäsen, koska jäsenen kausi on tullut täyteen. Muut erovuoroiset jäsenet voidaan valita uudelleen.

Jäsenyhdistyksiltä pyydetään ehdotuksia valtuuskuntaan ja hallitukseen valittaviksi henkilöiksi syyskuun 2016 loppuun mennessä. Ehdotukset pyydetään toimittamaan Auli Jaatiselle sähköpostilla auli.jaatinen@cancer.fi(avautuu uudessa ikkunassa).

Vaalivaliokunnan puolesta
Auli Jaatinen
vaalivaliokunnan sihteeri

Liitteet

Suomen Syöpäyhdistyksen valtuuskunnan nykyinen kokoonpano merkinnällä erovuoroisista jäsenistä(avautuu uudessa ikkunassa) (pdf)

Suomen Syöpäyhdistyksen hallituksen nykyinen kokoonpano merkinnällä erovuoroisista jäsenistä(avautuu uudessa ikkunassa) (pdf)