Siirry suoraan sisältöön

Hae Keski-Suomeen toiminnanjohtajan sijaiseksi

TOIMINNANJOHTAJAN SIJAISUUS

Keski-Suomen Syöpäyhdistys ry on Suomen Syöpäyhdistyksen jäsenjärjestö ja osa Syöpäjärjestöjä. Toiminnan tarkoituksena on edistää syöpäpotilaiden ja heidän läheistensä hyvinvointia, sekä toteuttaa syöpätauteihin liittyvää neuvonta – ja valistustyötä. Yhdistyksen toiminta-alueena on Keski-Suomen maakunta. Yhdistyksen toimitilat sijaitsevat Jyväskylän ydinkeskustassa. Yhdistyksen palveluksessa työskentelee viisi henkilöä.

Haemme yhdistyksellemme toiminnanjohtajan sijaista ajalle 19.8.2019 – 28.2.2021.

Toiminnanjohtaja vastaa yhdistyksen operatiivisesta johtamisesta ja toiminnan kehittämisestä yhdessä hallituksen kanssa.

Tehtävän hoitaminen edellyttää kokemusta esimiestyöstä, kokemusta talouden suunnittelusta ja seurannasta, monipuolisia johtamistaitoja, hyviä yhteistyö – ja verkostotyön taitoja, sekä innovatiivista työotetta. Hyvät suullisen ja kirjallisen viestinnän taidot sekä esiintymisvalmius korostuvat tehtävässä. Työkokemus järjestötoiminasta luetaan eduksi.

Työ edellyttää ajoittain matkustamista. Työaika sijoittuu osaksi iltoihin ja viikonloppuihin.

Edellytämme hakijalta tehtävään soveltuvaa sosiaali- tai terveysalan ylempää korkeakoulututkintoa.

Keski-Suomen Syöpäyhdistys ry on savuton työpaikka.

Toiminnanjohtajan palkka on sopimuspalkka ja muissa työsuhteen ehdoissa noudatetaan terveyspalvelualan työehtosopimusta.

Hakemukset (avoin hakemus + CV) pyydämme lähettämään 5.5.2019 mennessä sähköisesti immu.isosaari@kessy.fi

Lisätietoja: toiminnanjohtaja Immu Isosaari p. 050 5167878 tai hallituksen puheenjohtaja Seppo Aaltonen p. 0500 643248.

www.keski-suomensyopayhdistys.fi