Siirry suoraan sisältöön

VERKOSSA Elämä syövän hoitojen jälkeen -teemailta

Ovatko syövän hoitosi päättyneet tai päättymässä ja on tullut aika palata erilaiseen arkeen syövän hoitojen jälkeen? Hoitojen päättyessä, on edessä jälleen uudenlainen elämäntilanne, joka voi vaatia sopeutumista.

Tämän teemaillan tarkoituksena on edistää paluuta arkeen syövän hoitojen jälkeen. Lääkäri ja yhdistyksen vertaistukihenkilö pitävät puheenvuoron  ja syöpäyhdistyksen ammattilaiset antavat vinkkejä omasta henkisestä ja fyysisestä hyvinvoinnistasi huolehtimiseen. Lisäksi saat kuulla yhdistyksen tarjoamista erilaisista tukimuodoista ja kuntoutuksesta

Käytämme TEAMS-sovellusta illan järjestämiseen ja  saat osallistumislinkin ilmoittautumisesi jälkeen.

Tervetuloa mukaan!

Ilmoittautumiset ja lisätietoja:

Jaana Koskela puh.010 8436 010 / jaana.koskela@pohjanmaancancer.fi

Jenni Paloniemi puh. 010 8436 006 / jenni.paloniemi@pohjanmaancancer.fi

 

Alkuperäinen tapahtumasivu (avautuu uudessa ikkunassa)