Siirry suoraan sisältöön

Matkalla mukana -ilta nykyisille ja uusille jäsenille

Tervetuloa Matkalla mukana -tapahtumaan, joka on tarkoitetu sekä nykyisille Lounais-Suomen Syöpäyhdistyksen jäsenille että yhdistyksen jäsenyydestä kiinnostuneille! Tapahtumassa yrittäjä Pauli Aalto-Setälä puhuu selviytymisestä kriisitilanteissa. Luvassa on myös Lounais-Suomen Syöpäyhdistyksen ja Meri-Karinan hyvinvointikeskuksen palvelujen esittelyä, kahvitarjoilu sekä arpajaiset. Tilaisuus on maksuton ja kaikille avoin.

Ilmoittaudu 13.11. mennessä joko soittamalla numeroon 044 451 5565 tai täyttämällä ilmoittautumislomake, johon pääset alla olevasta linkistä.

Ilmoittaudu tästä.

Ohjelma

  • klo 18.00 Tilaisuuden avaus ja yhdistystoiminnan esittely, yhdistyksen toimitusjohtaja Ville Viitanen
  • klo 18.15 Pauli Aalto-Setälän luento ”Kuinka pärjätä kriisissä?” ja keskustelua
  • klo 19.15 Palvelujen esittely, kahvitarjoilu ja arpajaiset

Pauli Aalto-Setälä on toimittaja, juontaja, tietokirjailija, yrittäjä ja Turun Kauppakorkeakoulun työelämäprofessori. Hänet on palkittu Vuoden puhujana. Aalto-Setälä asuu Turun saaristossa ja harrastaa luontokuvausta, metsästystä ja meripelastusta.

Alkuperäinen tapahtumasivu (avautuu uudessa ikkunassa)