Kuopio: Fuck Cancer -kahvit

Nuorten aikuisten 18-35v. Fuck Cancer -kahvit kerran kuussa tiistai-iltaisin. Fuck Cancer -kahvit on tarkoitettu syövän sairastaneille ja syöpää sairastaville nuorille aikuisille. Kahveilla pääsee tapaamaan muita saman kokeneita nuoria ja jakamaan kokemuksia. Kahville voi tulla silloin kuin haluaa ja paikalla voi viipyä niin pitkään kuin haluaa. Kahvilatoiminta tarjoaa mukavaa ajanvietettä yhdessä tekemisen merkeissä. Toiminta on maksutonta.

Tapaamisia ei ohjaa ammattihenkilö. Kahveilla tapaat kuitenkin yhdistyksen työntekijän, jolta saat lisätietoa esim. yhdistyksen tarjoamista palveluista. Ilmoittautumiset kahveille viimeistään edellisenä päivänä.

Kokoontumiset 15.1., 12.2., 12.3., 16.4. ja 14.5. klo 17-19.00, osoitteessa Kuninkaankatu 23B, Kuopio.

Lisätietoja ja ilmoittautumiset: Minttu Aho 044 2308741, minttu.aho@pohjois-savonsyopayhdistys.fi

Alkuperäinen tapahtumasivu